Özcan ALTUN

Özcan ALTUN

Özcan ALTUN, 15.03.1975 Ordu doğumludur. Ordu Akkuş Lisesi mezunudur.

Bilimsel Vücut Geliştirme ve Fitness sporu ile küçük yaşlardan beri ilgili olup bu bilimsel spor hakkında çeşitli araştırmalar yaptım. Çeşitli spor branşlarıyla ilgilendikten sonra 1999 yılında kendimi tam anlamıyla Vücut Geliştirme ve Fitness sporuna adadım.

.
Antrenör arkadaşım Polat SALLANTIOĞLU ile 1999 yılından bu yana birçok sporcu yetiştirdim.

Kısa ve öz kendimi tanıttıktan sonra birazda bu spor hakkındaki düşünce ve tespitlerimi belirtiyim;

Son yıllarda başta Amerika ve bütün Avrupa ülkelerinde, “Milli Gelişmenin Temeli” sloganıyla büyük ölçüde yaygınlaşan, spor başlangıcın ve tüm sporların temeli sayılan “VÜCUT GELİŞTİRME ve FITNESS” sağlıklı spor yapma eğilimi gittikçe benimsenerek, yediden yetmişe herkesin spor tesislerinde severek uyguladığı bir yaşam felsefesine dönüşmüştür.

Ülkemizde de dünya üzerinde giderek yaygınlaşan bu yaşam felsefesinden ve spora verilen önemden payını alarak, bilimsel temellere dayanan Vücut Geliştirme ve Fitness sporunu büyük ölçüde benimsemiştir. Bunu örnekleri bilhassa büyük kentlerimizde giderek yaygınlaşarak modern, çağdaş ve sağlıklı spor tesislerinin açılmakta oluşundan anlamaktayız.

Bizde tüm spor sever olan ve sporu yaşam felsefesi haline getirmiş insanları modern, sağlıklı ve çağdaş spor salonumuza bekliyoruz.

Özcan ALTUN
Kulüp Başkan Yardımcısı